Poza domem

6 powodów za kóre kocham HANDMADE - Gdzie w Toruniu po prezenty ręcznie robione.

16:20,2 Comments


Uwielbiam rzeczy robione ręcznie, a w okresie przedświątecznym mam do nich wyjątkową słabość.

Za co kocham hand made?


1. Rzeczy wykonane ręcznie najczęściej są zdecydowanie lepszej jakości. Nad nimi czuwa osoba – artysta, a nie maszyna, której wszystko jedno jak to jest zrobione.

2. Produkty te są (a przynajmniej ja chcę w to wierzyć) bardziej ekologiczne. Nie są produkowane w ogromnych fabrykach przez maszyny używające ton chemii, wydalające tony zanieczyszczeń i transportowane z drugiego końca świata

3. Rzeczy hand made mają duszę – mają w sobie to coś. Są wyjątkowe, inne niż te z sieciówek czy masowej produkcji.

4. Są bardziej osobiste. Rzecz hand made jest jak kartka napisana odręcznie w porównaniu do tej z wydrukowanym wierszykiem.

5. Lubię tą świadomość, że wspieram indywidualne osoby a nie wielkie korporacje.

6 – Bardzo często mogę ustalić każdy szczegół i dopasować wygląd danej rzeczy do swoich potrzeb i wymagań. Są robione specjalnie dla mnie.


Może kiedyś (jak doba będzie miała 48 godzin) to sama też zacznę tworzyć jakieś małe lub większe cudeńka. Póki co, niestety, nie mam na to czasu.

W przedświątecznej bieganinie zamierzam znaleźć chwilę i wybrać się na targi X-MAS KRAM2. Targi prezentów hand made organizowane w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Odbywają się 7 grudnia w godzinach 12-18 – wstęp wolny.
Was też zapraszam :)


Więcej

Tego samego dnia w godzinach 10.00 – 15.00 w toruńskim Muzeum Etnograficznym odbywa się kiermasz świąteczny sztuka i rękodzieło ludowe. Mam nadzieję, że tam także uda mi się zajrzeć.A Wy kochacie hand made? A może wiecie gdzie jeszcze mogę zajrzeć i zaopatrzyć się w wyjątkowe świąteczne prezenty i ozdoby?

Mogą wpaść Ci w oko także:

2 komentarze:

  1. Idziemy do CSW, dzięki za informacje. Jako, że brakuje nam jeszcze sporej ilości prezentów, chętnie przejrzymy toruński hand made.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My też byliśmy dziś w CSW :) Jesteśmy bogatsi o koronę od Uszyjmisie i Podusię od Emiludek :) a Wam udało się coś upolować??

      Usuń